Smart Home - Automation systems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Snímače pohybu

3 posters

Goto down

Snímače pohybu Empty Snímače pohybu

Příspěvek pro elese Fri Jan 31, 2020 10:20 pm

Snažím se nalézt snímače pohybu vhodné pro spolupráci s ŘS
Základní požadavky: napájení 24V, neslyšné spínaní, okamžitá reakce bez zpoždění
Skoro ideální se mi jeví Motion sensor 360 od Faradite https://www.faradite.com/collections/motion-sensor-360
Cenově to už ale taková hitparáda není  Crying or Very sad
Nemáte někdo jiný typ ?
elese
elese

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 30. 01. 20
Location : Pardubice

Návrat nahoru Goto down

Snímače pohybu Empty Re: Snímače pohybu

Příspěvek pro Admin Sun Feb 02, 2020 1:59 pm

Obecně je možné použít PIR pohybové snímače na 24V např. ze systému EZS. Používám s úspěchem stropní pohybové detektory Satel Aqua S  Výhodou je 24V provedení

U systémů Tecomat Foxtrot je možné použít senzory integrované na CIB sběrnici např. C-IF-6400R; CIB; Modul s GridEye senzorem, 8x8 teplotních polí . Detekce pak není detekována změnou pohybu, ale teplotním rozdílem v matici 8x8 pixelů. Toto řešení "vidí" i pokud budete sedět nehnutě na sedačce Very Happy

Levnější variantou je použití modulu C-IB-1800M; CIB, 4x AI/DI univerzální vstupy, 14xDI včetně dvojitě vyvážených, 4M, který má výstup 12V. Lze tedy použít i 12V čidla ze systému EZS. Tady pozor na max. zátěž 12V výstupu

Admin
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 30. 01. 20

https://smartsystem.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Snímače pohybu Empty Re: Snímače pohybu

Příspěvek pro elese Mon Feb 03, 2020 10:46 am

Ten Satel určitě vyzkouším. Esteticky to žádný krasavec není, ale pokud bude fungovat jak má, tak to asi skousnu Smile
Jinak díky za upozornění na ten výstup 12V na C-IB-1800M. Nějak jsem ho doposud přehlížel a přitom je to prima věc.
elese
elese

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 30. 01. 20
Location : Pardubice

Návrat nahoru Goto down

Snímače pohybu Empty Re: Snímače pohybu

Příspěvek pro kolodej Mon Mar 23, 2020 9:42 pm

Já bych jen připojil trochu výhrad k Jablotroním JS-20 Largo. Ony jsou buď navržené s velkou tolerancí proti falešným poplachům - no tak ano, jsou pro EZS - ale zarazilo mě, jak velikou necitlivost mají vůči "zchlazeným" lidem :-). Když přijdete v bundě z venkovního prostředí, kde je třeba kolem nuly, tak se špacírujete kolem čidla a ... nic. To mi vadí i trochu pro EZS a mnohem víc když čidlo v nezastřeženém stavu používám pro rozsvěcení. Chci teď proto vyzkoušet nějaké PIR+MW...

kolodej

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 13. 03. 20

Návrat nahoru Goto down

Snímače pohybu Empty Re: Snímače pohybu

Příspěvek pro Admin Tue Mar 24, 2020 10:58 am

Ano, tam je malinko problém s PIR elementem v čidle, které špatně vyhodnotí rozdíl teploty. Řešením je použít kvalitní PIR detektory se zrcadlovou technikou a nebo zmíněné PIR+MW. Nejspolehlivější je C-IF-6400R.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 30. 01. 20

https://smartsystem.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Snímače pohybu Empty Re: Snímače pohybu

Příspěvek pro kolodej Wed Mar 25, 2020 11:29 pm

Nevím, jestli dobře rozumím jeho principu, ale od okamžiku, kdy jsem ho viděl v TecoInfo jsem trochu skeptik k vyhodnocování dvourozměrného pole tepelných čtverců pomocí logiky IFů... Uměl bych si k tomu představit nějaký dedikovaný minipočítač pro strojové učení podle nasnímaného kvanta vzorů, ale toto přeci musí být velmi citlivé na thresholdy a celkové nastavení logiky. Nebo je to nějak jinak? Ani si nepamatuju, že jsem v ceníku ze srpna tu položku viděl...zřejmě to bude ranec.

kolodej

Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 13. 03. 20

Návrat nahoru Goto down

Snímače pohybu Empty Re: Snímače pohybu

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru