Smart Home - Automation systems
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Regulace elektrického podlahového topení

2 posters

Goto down

Regulace elektrického podlahového topení Empty Regulace elektrického podlahového topení

Příspěvek pro elese Wed Feb 05, 2020 1:20 pm

První věc, kterou jsem se zabýval, byla regulace elektrického podlahového topení.
K řízení podlahového topení obecně se dá nalézt spoustu informací, většina je však věnována topení teplovodnímu.
Na základě získaných informací jsem vytvořil jednoduchý ekvitermní regulátor, o kterém jsem si myslel, že bude pro můj případ vhodný.
Po několika konzultacích s lidmi, kteří elektrické podlahové topení provozují, jsem však svůj pohled na věc přehodnotil a ekvitermní regulaci opustil.
Následně jsem vytvořil fb s PID regulátorem a PWM regulací od pokojové teploty s vlivem teploty podlahy, který umožňuje široké možnosti nastavení regulace a tudíž přizpůsobení danému objektu.
Obsahuje i další doplňující funkce, jako snížení teploty při otevřeném oknu, blokování HDO, přepínání režimů atd.
Ten způsob se jeví v simulovaném provozu jako funkční a čeká na ověření v reálu.

A zde si dovolím dotaz. Jak regulaci elektrického podlahového topení řešíte vy ?
elese
elese

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 30. 01. 20
Location : Pardubice

Návrat nahoru Goto down

Regulace elektrického podlahového topení Empty Re: Regulace elektrického podlahového topení

Příspěvek pro Admin Fri Feb 07, 2020 8:09 pm

Tady jde o jednoduchost ovládání. Co mám vyzkoušené je nastavení požadované teploty tlačítky + a - na webu
Regulace elektrického podlahového topení Vytzep10

Starší způsob je přes"termostat" kde se simuluje nastavení parametrů termostatu pro každou místnost. Toto ale připadá lidem složité a nekomfortní
Regulace elektrického podlahového topení Termos10
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 7
Join date : 30. 01. 20

https://smartsystem.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru